Zespół

adam

Kurator wspólnie z Anną Królicą projektów „Róbmy miłość, a nie wojnę” (2017) i „Piąta strona świata” (2018) na Scenie Tańca Studio w Warszawie. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Forum Środowisk Sztuki Tańca. Kurator programu ,,Kreatywne Wibracje”, oraz projektu realizowanego wspólnie z Anią Królicą pt: ,,Przewodnik – Taniec”. Kurator cyklicznego projektu Laboratorium Ruchu ESK 2016.
Kurator programu tanecznego w Centrum Sztuki Impart w latach 2009 – 2013. Koordynator licznych projektów z zakresu sztuki performance i tańca współczesnego min: ,,Młodzieżowa Akademia Kulturalno – Społeczna”, ,,Sztuka w akcji`` , ,, Wibracje Taneczne``, ,, Atuty sztuki`` ,, Sztuka Aktywności``, ..Przenikanie”. Wspólnie z Fundacją Ludzka Sprawa przygotował program Międzynarodowych Spotkań Artystycznych ,,Twórcza Dyspozycja”. Organizator warsztatów tanecznych z udziałem polskich i zagranicznych choreografów i tancerzy ( min: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Joanna Czajkowska, Su-En, Slava Inozemcev, Dominka Knapik, Ryuzo Fukuhara). Absolwent studiów podyplomowych ,, Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych we Wrocławiu. Członek Jury Polskiej Platformy Tańca w 2008 i w 2014 roku. Od 1997r prowadzi zespół teatralny oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową z wykorzystaniem aktywnych metod.
Pomysłodawca i kurator programu ,,Wrocław Tańczący”. Członek komisji przyznającej granty w ramach programu Instytutu Teatralnego ,,Lato w teatrze – taniec”. / 2012/ Członek komisji ds. stypendiów w kategorii upowszechniania kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego./ 2012 – 2014/ Stypendysta MKiDN w 2017 roku.

Adam Kamiński

Pomysłodawca i kurator festiwalu.
maciek

Choreograf, performer tancerz. W 2016 ukończył amsterdamską szkołę choreografii SNDO (School for New Dance Development). Jest też absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku lekarskim. W swoich pracach skupia się na kwestionowaniu normatywności wszelkiego typu, analizując społeczno-polityczne wyobrażenia o ciele i ruchu. Lubi przestrzenie pomiędzy, znajdujące się w spektrum raczej niż na ekstremach, wymykające się jednoznacznej interpretacji. Wrażliwością blisko mu do duchów, minimalizmu, niesamowitości, spekulatywnego realizmu i psów. Lubi ciałem projektować rozszerzoną rzeczywistość, nawigując i gubiąc się w tak wykreowanych równoległych światach. Dużą częścią jego praktyki jest angażowanie się w procesy kreatywne i wspieranie innych artystów. Ważny i potrzebny w tej jego aktywności artystycznej jest samodzielnie wypracowany koncept dynamicznej dramaturgii. Występuje również w spektaklach innych artystów takich jak m.in.: Ola Maciejewska, Florentina Holzinger&Vincent Riebeek, Sebastian Matthias, Tino Sehgal, Colin Self, Peaches, Fernando Belfiore, Laima Jaunzema. Jego ostatnie prace były pokazywane w wielu teatrach i na festiwalach europejskich. W 2016 był stypendystą programu DanceWeb podczas wiedeńskiego festiwalu ImpulzTanz. Od 2019 roku jest członkiem kolektywu artystycznego KuLe w Berlinie.

Maciej Sado

Kurator festiwalu - Berlińska Scena Performatywna

Partnerzy i dofinansowanie:

Organizator wydarzenia: stowarzyszenie JEST CZŁOWIEK

Kuratorzy: Adam Kamiński, Maciej Sado

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław | wroclaw.pl

Partnerzy: Instytut im Jerzego Grotowskiego

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu