Anna Steller – Odbicia

Category
2023

06.06.2023  I Godz:19.00

Centrum na Przedmieściu

ul. Prądzyńskiego 39 A Wrocław

Odbicia to performans Anny Steller, który odnosi się do sytuacji wojny w Ukrainie. Prosty gest skakania staje się wyrazem nieustającego wsparcia dla walczących, będąc jednocześnie wyczerpującym artystkę i publiczność ćwiczeniem z przetrwania. W spektaklu wykorzystano utwory ukraińskich raperek.

Anna Steller – urodzona w 1979 w Gdańsku – performerka, tancerka i choreografka. Absolwentka Slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Na scenie zaczęła występować w 1993 roku w Teatrze Dada von Bzdulow. Od wielu lat tworzy spektakle taneczne, akcje performance oraz performance typu site specific. Jako performerka koncentruje się głównie na przejrzystości i szczerości

przekazu, na radykalnych rozwiązaniach artystycznych. Interesuje ją praca w duecie, praca z artystą o innych obszarach zainteresowań, negocjacja na polu sztuki z której rodzi się nowa, świeża jakość. Interdyscyplinarność tańca i performensu to obszar, który bada od lat, próbując zrozumieć i przekazać publiczności ważne dla niej treści i koncepcje. Swoje prace prezentowała m.in. w CSW Łaźnia Gdańsk, Halo kultura w Gdyni, PGS Sopot, Arts Station Foundation w Poznaniu, Instytut Grotowskiego we Wrocławiu, Maat Festiwal w Lublinie, Malta Festiwal w Poznaniu, Miami Performance InternationalFestival (USA),

FestivalL1 Contemporary Dance Festiwal w Budapeszcie,“Body-Mind” Warszawa , “Four Days” w Pradze, Festival of Naked Form w Pradze. Laureatka stypendiów i nagród, m.in.: Dance Web na festiwalu Tańca Impulstanz w Wiedniu, Stypendium Visegrad Fund, Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej,  Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za spektakl “Good Girl Killer”. W 2014 roku była stypendystką Alternatywnej Akademii Tanecznej przy Art Station Foundation w Poznaniu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury.

Organizator wydarzenia: stowarzyszenie JEST CZŁOWIEK

Kuratorzy: Adam Kamiński, Maciej Sado

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław | wroclaw.pl

Partnerzy: Instytut im Jerzego Grotowskiego

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny

Obowiązują zapisy na adres mailowy: atutysztuki@gmail.com