Eliza Hołubowska – “Umbra”

Category
2022

08.05.2022  I  19.00

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 A Wrocław

Eliza Hołubowska   – Umbra

Choreografia, taniec: Eliza Hołubowska

Muzyka:Przemysław Waszak, Vivaldi

To spektakl solowy Elizy Hołubowskiej oparty na tańcu współczesnym, w którym partnerem w tańcu i opowieści jest klosz. Umbra (klosz) – to ochronna spódnica, kołnierz. To również wyznaczona granica, ograniczenie, a także bezpieczne miejsce, z którego ruszamy w podróż, z którego chcemy uciec, do którego możemy wrócić.

Eliza Hołubowska – zawodowa tancerka, instruktorka, choreografka, magister animacji społeczno-kulturalnej, wykładowca Zespołu Szkól Artystycznych Top-Art i studiów podyplomowych na kierunku pedagogika tańca w Szczecinie, jurorka i instruktorka warsztatów na festiwalach tanecznych. Specjalizuje się w tańcu współczesnym. Ciągle poszerza swoją wiedzę biorąc udział w różnych projektach i szkoleniach w dziedzinie tańca współczesnego i improwizacji. Choreografie Elizy prezentowane są i doceniane na najbardziej prestiżowych festiwalach tanecznych i teatralnych. W latach 1999-2004 przebywała w Kaliszu, gdzie tańczyła w Teatrze Tańca Alter Witolda Jurewicza. Tam zdobyła tytuł zawodowego tancerza przyznawanego przez Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie.W 2005 r. podjęła pracę w Gryfińskim Domu Kultury jako instruktorka i choreografka dwóch grup Teatru Tańca EGO VU (dawniej Vogue 1991-2011). Kształci młodzież i dorosłych rozbudzając pasję do sztuki i rozwoju osobistego. Osiąga sukcesy pedagogiczne (członkinie zespołu kształcą się na artystycznych uczelniach).    Teatr Tańca EGO VU ma na swoim koncie wiele nagród i występów na prestiżowych międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko – Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca .