Festiwal Solo Duo Dance 2023 – wyróżnienia

Category
2023

09.06.2023  I Godz:19.00

Instytut im Jerzego Grotowskiego – Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30

Prace wybrane przez kuratora podczas eliminacji polskich do Festiwalu Solo Duo Dance 2023  –  wyróżnienie – prezentacja  na Mandala Performance Festival. 

Zofia Zwirblińska – “Less me softly my dear octopus”  

 

Zofia Zwirblińska – studentka Akademii Sztuk teatralnych Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Laureatka polskich eliminacji do Festiwalu Solo Duo Dance 2023

 

Kuba Dykta -„Un)forgettable”

 

Kuba Dykta – ukończył roczny kurs choreografii scenicznej pod opieką artystyczną Iwony Olszowskiej w Studiu Tańca Hurtownia Ruchu w Krakowie. W 2022 roku za swoją etiudę (Trans)ition(konsultacja artystyczna Monika Małycha) został nagrodzony drugim miejscem na międzynarodowym konkursie choreograficznym „MY DANCE” w ramach festiwalu „Scena Otwarta”. Podczas konkursu Solo Duo 2023 etiuda (Un)forgottable otrzymała wyróżnienie Teatru Tańca Rozbark i Fundacji Rozwoju Tańca Eferte. W przeszłości tańczył w zespole jazzowym oraz w kilku kameralnych teatrach tańca występując na scenach całej Polski i zdobywając wiele indywidualnych nagród. Obecnie realizuje się jako solista i dąży do spełnienia swojego marzenia o byciu choreografem.

Organizator wydarzenia: stowarzyszenie JEST CZŁOWIEK

Kuratorzy: Adam Kamiński, Maciej Sado

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław | wroclaw.pl

Partnerzy: Instytut im Jerzego Grotowskiego

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny

Obowiązują zapisy na adres mailowy: atutysztuki@gmail.com