Julia Jóźwiak – Nadzieja

Category
2023

07.06.2023  I Godz:19.00

Instytut im. Jerzego Grotowskiego – Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30

Choreografia: Julia Jóźwiak

Opieka artystyczna: Przemysław Błaszczak

Muzyka: Filip Rutkowski, Małgorzata Zakrzewska

Spotkałyśmy się na tej samej drodze i w podobnym czasie. Z obitym żebrem, kulawą nogą. Z niepewnym sercem, przepełnionym lękiem. Pomiędzy zwątpieniem a cichym spoglądaniem przez ramię. Spotkałyśmy się gdy brakowało nam sił i cierpliwości, a ciała odmawiały posłuszeństwa. Czas się zatrzymał, choć wszystko inne jakby kręciło się dalej… Wydawało się-nie ma nadziei. Czas się zatrzymał, ale przecież my się spotkałyśmy żeby ruszyć, zrobić pierwsze dziesięć kroków, z głową do przodu, po zielonej trawie. Zabiło serce, nogi uniosły spracowane ciało. Bose stopy wyczuły podłogę, wysłuchały muzykę, wyliczyły. Ramiona otuliły i przyjęły kudłate cztery łapy. Dwie głowy. Jeden ogon. Ramiona. W ruchu, z potrzebą i tym samym tempem. Spotkałyśmy się . Spektakl jest podróżą w czasie. To opowieść o pięknej relacji człowieka-tancerza i psa “z interwencji”. To wspomnienie o zadrach i lekcjach. Chcemy się z wami podzielić pełną ciepła i Nadziei przestrzenią, w której wytrwałość i wsparcie odmieniły losy psa. I człowieka.

Julia Jóźwiak – urodzona w 1990 roku w Poznaniu. Uczestniczka projektów Polskiego Teatru Tańca, między innymi: “Femina”, “Prosta”, “Ja. Ty. My”, współtworzonych z tancerzami PTT. Absolwentka otwartych zajęć baletowych, prowadzonych przez Ryszarda Baranowskiego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Była uczennicą Szkoły

Tańca Współczesnego w Poznaniu, założonej przez Natalię Draganik-Franke, występowała w spektaklu “Metafory i porównania “. Uczyła się pod okiem Michaela Getman’a, byłego tancerza Ohada Naharina, podczas warsztatów Formatu Zero w Warszawie. Zakwalifikowała się i wzięła udział w kilku projektach sztuki performatywnej takich jak: “Mimo chodem”, w “Szkole Tańca im. Poli Nireńskiej” w Muzeum Polin w Warszawie, na wystawie “Anti-Static” w Muzeum Narodowym w Poznaniu, także przy otwarciu Short Waves Festival. Doskonaliła się na licznych warsztatach polskich i zagranicznych choreografów w tym podczas zajęć w Pineapple Dance Studio w Londynie. Prowadziła zajęcia z tańca współczesnego i teatru tańca dla dorosłych. Założyła i przez kilka lat prowadziła dziecięcy teatr tańca Lirykal w Stęszewie. Szkoliła się pod skrzydłami Instytutu Grotowskiego na zajęciach Struna Ciała u Kuby Gontarskiego oraz Studia Kokyu Przemysława Błaszczaka. Aktualnie mieszka i tworzy we Wrocławiu pod okiem Przemysława Błaszczaka.

Organizator wydarzenia: stowarzyszenie JEST CZŁOWIEK

Kuratorzy: Adam Kamiński, Maciej Sado

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław | wroclaw.pl

Partnerzy: Instytut im Jerzego Grotowskiego

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny

Obowiązują zapisy na adres mailowy: atutysztuki@gmail.com