Monika Wachowicz – “V”

Category
2021

Spektakl dla widzów dorosłych

31 maj 2021, godz. 19.00

Studio Na Grobli – Instytut im. Jerzego Grotowskiego

 

 

V

Performans: Monika Wachowicz

Reżyseria, scenografia, choreografia, kostium, światła: Monika Wachowicz

Muzyka: zespół Murcof, utwór„Casta Diva” Maria Callas

Aranżacja muzyczna: Mirosław Matyasik

Współprodukcja: Stowarzyszenie Teatralne A PART

 

V jest dla mnie wyjątkowym projektem, temat samotności sprawił że praca nad nim odbywała się w takiej właśnie atmosferze, przygotowałam scenariusz, scenografie, kostium, ruch sceniczny oraz zajęłam się reżyserią.

W świecie „V” bohaterka odbywa podróż do przeszłości z koniecznością stanięcia twarzą w twarz z życiem i energią witalną, odbywa niespieszną wędrówkę, mierzy się ze wspomnianą samotnością, stratą i powolnym „oswajaniem się” z tym aby na koniec zbudować siebie na NOWO… Spektakl prezentowany był w Teatrze A Part w Katowicach, podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach, Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach, w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu w ramach Sztuka w Służbie Ducha i Ciała, na III Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon w Tychach, Festiwalu Lalka Też Człowiek w Warszawie, w Galerii SqArt Gallery w Bytomiu, podczas “Spotkania z OFF Teatrem” w Gorzowie Wielkopolskim w Miejskim Centrum Kultury, w areszcie w Katowicach dla osadzonych kobiet jako pokaz zamknięty, Wertep EXPO! I showcase polskiego teatru pozainstytucjonalnego i offowego w Białymstoku oraz w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie.

,,Jedną z przyczyn, dla których pragniemy miłości i tak rozpaczliwie jej szukamy, jest to, że miłość to jedyne lekarstwo na samotność, wstyd i smutek.” Gregory David Roberts, SHANTARAM

 

Monika Wachowicz – aktorka, instruktor teatralny i pedagog, organizatorka imprez teatralnych. Występowała w przedstawieniach katowickiego Teatru Cogitatur, współpracowała także z duńskim teatrem Cantabile 2. Współzałożycielka międzynarodowej kobiecej grupy teatralnej KoME. Bierze udział we wszystkich spektaklach i projektach artystycznych Teatru A Part. Koordynuje Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, prowadzi Studio Aktorskie przy Teatrze A Part.