Adrian Radwański – “WO/&MAN”

Category
2022

07.05.2022  I  19.00

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 A Wrocław

Adrian Radwański – “WO/&MAN”

Pokaz finalisty w polskich eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo w Budapeszcie. Adrian Radwański otrzymał nagrodę publiczności, i wyróżnienie od Jury za polityczną odwagę w spektaklu “WO/&MAN” na festiwalu w Budapeszcie, który odbył się w styczniu 2022 roku

ADRIAN RADWAŃSKI – tancerz, choreograf, pedagog, trener Pilates, założyciel Centrum Pilates i Tańca „Pendulum”

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a także Pedagogiki Baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W trakcie edukacji zdobył wiele osiągnięć artystycznych: został dwukrotnym finalistą Konkursu Baletowego w Gdańsku w kategorii tańca współczesnego, a także laureatem nagrody specjalnej „Osobowość sceniczna” przyznanej przez Ewę Wycichowską; w 2013 roku został finalistą krajowych eliminacji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Wraz z Joanną Polowczyk za choreografię „Rise” otrzymał specjalną nagrodę „+ – Award” w konkursie choreograficznym „Szoloduo Budapest 2013”. Od czerwca 2014 r. do listopada 2016 r. był etatowym członkiem Polskiego Teatru Tańca. W październiku 2021 roku powstało Centrum Pilates i Tańca Pendulum, którego zadaniem jest propagowanie sztuki tańca oraz rozpowszechnianie gatunku teatru tańca wśród młodych adeptów sztuki tańca.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko – Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca .