Kasija Vrbanac – Strelkin, Ivan Strelkin – “Perfect Sense”

Category
2022

07.05.2022  I  19.00

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 A Wrocław

Kolektyw artystyczny
Flirty Horse – “Perfect Sense”

Koncept i wykonanie: Kasija Vrbanac Strelkin i Ivan Strelkin 

Muzyka: Alyssa Aska

Narracja spektaklu skupia się wokół tajemniczych pandemii, które wpływają na zmysły ludzi: najpierw wszyscy ludzie tracą zdolność węchu, potem smaku, aż wszystkie zmysły znikną. Kochająca się para traci zdolność widzenia – trzymają się, a dotyk jest dla nich ostatnią i jedyną możliwością pozostania w kontakcie. ,,Inspirację do spektaklu stanowiła pandemia COVID 19, wyobrażenia sobie siebie w tej sytuacji były dość traumatyczne, związani tylko przez dotyk i ryzyko, że zgubimy się na zawsze w ciemności i ciszy na wypadek, gdyby nasz uścisk został zerwany.” Ivan Strelkin

Kasija Vrbanac Strelkin  urodziła się w Karlovac (Chorwacja). Rozpoczęła trening taneczny w Studio 23 w swoim rodzinnym mieście. W 2011 roku studiowała w Akademii Tańca w Lublanie, gdzie w czerwcu 2014 roku ukończyła studia licencjackie jako tancerka i choreografka. Kasija brała udział w produkcjach takich choreografów jak: Dubravka Crnojevic-Caric, Rajko Pavlié, Ana Mrak, Thierry Smits, Spyros Andreopoulos, David Hernandez, Wen Hui. Jednocześnie zrealizowała własne projekty choreograficzne: The Dark Side of The Moon (2015) i LIMUN ‘okolada LUK (2016). Kasija Vrbanac pojawiła się jako tancerka i choreografka w filmie tanecznym Labirint reżysera Marko Krnjajica. Film miał swoją premierę na 64 Festiwalu Filmowym w Puli. Od sezonu 2018/2019 jest członkiem zespołu tanzlin pod kierunkiem Mei Hong Lin. W 2019 roku weszła do programu magisterskiego Movement Research w Anton Bruckner Privatuniversität, a następnie do programu magisterskiego Time-based Media w Kunstuniversität Linz.

Ivan Strelkin – ukończył studia aktorskie i reżyserskie w teatrze dramatycznym w Petersburgu, przez 6 lat pracował jako reżyser w różnych teatrach w Rosji i w Estonii, a w 2016r. rozpoczął studia magisterskie na kierunku Choreografia w Folkwang University of the Arts w Essen. Brał udział w projektach w Niemczech, Włoszech i Luksemburgu jako tancerz i choreograf. „Flirty Horse” to grupa profesjonalnych i doświadczonych, międzynarodowych artystów, pochodzących z różnych dziedzin sztuki min: teatru dramatycznego, tańca, muzyki. Naszym celem jest tworzenie interdyscyplinarnej współpracy, na którą składają się konwencje, zasady i narzędzia różnych dyscyplin. W ten sposób tworzymy specyficzny, swoisty i wyrazisty język artystyczny, aby autentycznie zastanowić się nad zjawiskami naszej współczesnej rzeczywistości. Rozumiemy sztukę jako przedłużenie codziennej egzystencji, życie osobiste jako cel i źródło materiału do pracy twórczej. Sztuka jest dla nas światopoglądem – stanem bycia. Flirty Horse można zdefiniować jako ruch artystyczny: dążymy do budowania przestrzeni dla kreatywności i swobodnego dzielenia się treściami w opozycji do ustalonych sposobów produkcji sztuki współczesnej. Dlatego jesteśmy bardzo otwarci na nowych członków, pomysły, wkład i współpracę. W celu nawiązania kontaktu z szeroką i zróżnicowaną publicznością postanowiliśmy zaprezentować nasze pomysły i koncepcje w różnych formatach, odchodząc od tych konwencjonalnych i oczekiwanych. Rozszerzamy naszą praktykę o serie Instagram, talk show, site-specific performans, web design, video art, instalacje, parady uliczne itp.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko – Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca .