Niemiecka Scena Tańca 2022: JULIA PLAWGO – “NON-PLAYABLE CHARACTER”

Category
2022

11.05.2022  I  20.30

Centrum na Przedmieściu ul. Prądzyńskiego 39 A Wrocław

JULIA PLAWGO

NON-PLAYABLE CHARACTER

 

Koncepcja, wykonanie, choreografia: Julia Plawgo 

Światła:  Emese Csornai

Kostiumy:  Maldororor

Wsparcie dramaturgiczne: Maciej Sado

Podziękowania:  Bastian Ladwig Audiodeskrypcja Rike Flämig, Lavinia Knop-Walling, Silja Korn

 

Produkcja Julii Plawgo w koprodukcji z SOPHIENSÆLE  w ramach 31 edycji Tanztage w Berlinie. Przy wsparciu ada Studio. 31. 

NON-PLAYABLE CHARACTER Julii Plawgo bada ograniczenia doświadczenia i poznawcze dysonanse życia w przestrzeni cyfrowej. Ciało, hybryda między człowiekiem, sztuczną inteligencją i postacią z gry komputerowej, porusza się w cyberprzestrzeni. Ciało, które jesy pozornie bezsenne, nigdy nie chore ani głodne, samooptymalizujące się i wysoce adaptacyjne, poznaje swój własny świat. Podobnie jak w grach wideo, jego wszechświat rozszerza się w miarę jak się po nim porusza. To właśnie w tej nieskończoności tkwi wywrotowy potencjał: próbując odnaleźć się w tym cyfrowym świecie, zdajemy się wpływać na formy, które powstają na naszych oczach. NON-PLAYABLE CHARACTER jest próbą przeniesienia doświadczenia oducieleśnionego życia w cyberprzestrzeni na żywe ciało. I tęsknotą za cyfrowymi utopiami w czasach, kiedy są one pilnie potrzebne.

JULIA PLAWGO –  pracuje z tańcem i choreografią jako strategią przetrwania. Studiowała w HZT w Berlinie, pracuje głównie z przyjaciółmi, a jej ulubione piosenki pop to Gypsy Woman (She’s Homeless) Crystal Waters i You Keep Me Hangin’ On Kim Wilde.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko – Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca .